Ferroli Econcept Kombi Arızaları

Manisa Kombi Kart Tamiri
30 Mayıs 2017
Ferroli Divatop Kombi Arızaları
30 Mayıs 2017
Makalemizin bu bölümünde
Ferroli Econcept Kombi Arızalarının ve çözümlerini
bulabilirsiniz. İlgili arıza kodunun üzerine tıklayınız.

Ferroli Kombi Arızaları ve Çözümü

A01 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Arıza nedeni brülörün ateşleme yapamamasıdır. Arıza; Gaz olmaması, Elektrotun bozulması, arızalı gaz valfi gibi sebeplerden oluşabilir.
Çözüm : İlk olarak tesisatta doğalgazın var olduğundan emin olun. Diğer sebepler için yetkili servisi arayabilirsiniz.
A02 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Brülör kapalı iken alevin oluştuğunu gösteren sinyal arızasıdır. Elektrot veya kombi elektronik kartından dolayı arıza verir. İyonizasyon kablolarını kontrol edin. Sorun kartta ise yetkili servise danışın.
A03 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Sistemde su devrinin olmaması ve sistemde hava olmasından kaynaklanan durumlarda Aşırı sıcaklık koruması devreye girer. Isıtma sensörünün arızalı olduğu durumlarda da bu hata görülebilir. Isıtma sensörünün doğru konumlandırıldığından emin olun. Sistemdeki havayı boşaltınız.
A04 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Duman tahliye emniyetinin devreye girmesi; Son 24 saat içerisinde 3 kez F07 hatası vermesinden kaynaklanır. F07 arıza koduna bakınız. Aksi durumda teknik servisle irtibata geçiniz.
A05 Ferroli Econcept Kombi Arızası
1 saat boyunca sürekli F15 arızası veren cihaz, Fanın bozulmasını engellemek amacıyla Fan koruma sistemini devreye sokar. Çözümü için F15 arızasına bakınız. Aksi durumda kombi servisiyle irtibata geçiniz.
A06 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Ateşleme yapıldıktan sonra alev boyutunun yetersizliği; Düzensiz alev oluşması, iyonizasyon elektrotunun arızası, gal valfi arızası, Hava / duman kanallarının tıkalı olması gibi durumlar bu arızaya sebep olur. Baca duman çıkış kanallarını, gaz valfini, iyonizasyon elektrotlarını kontrol edin.
F07 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Duman ısısı yüksek arızası; Duman sensörünün konumu ve bacanın tıkalı olması gibi durumlarda bu arıza oluşur. Bacanın temiz olduğundan ve duman sensörünün düzgün konumlandırıldığından emin olun.
F10 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Çıkış sensörü 1 arızası; Kablo tesisatında kısa devre olması veya sensörün arızalı olduğu durumlarda bu hatayla karşılaşılır. Sensörü ve kablo grubunu kontrol ediniz.
F11 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Giriş sensörü arızası; Kablo tesisatında kısa devre olması veya sensörün arızalı olduğu durumlarda bu hatayla karşılaşılır. Sensörü ve kablo grubunu kontrol ediniz.
F12 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Sıhhı su sensöründe arıza; Kablo tesisatında kısa devre olması veya sensörün arızalı olduğu durumlarda bu hatayla karşılaşılır. Sensörü ve kablo grubunu kontrol ediniz.
F13 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Duman sensöründe arıza; Kablo tesisatında kısa devre olması veya sensörün arızalı olduğu durumlarda bu hatayla karşılaşılır. Sensörü ve kablo grubunu kontrol ediniz.
F14 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Çıkış sensörü 2 arızası; Kablo tesisatında kısa devre olması veya sensörün arızalı olduğu durumlarda bu hatayla karşılaşılır. Sensörü ve kablo grubunu kontrol ediniz.
F15 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Fan Arızası; 230V Besleme geriliminin yetersiz kalması, takimetre kesintisi sinyali ve fanın hasarlı olması durumunda oluşan arızadır. Kombi servisiyle irtibata geçiniz.
F34 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Besleme gerilimi 170V altında olduğunda oluşan arızadır. Elektrik tesisatını kontrol ettirin.
F35 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Şebek frekansı anormal; Elektrik tesisatını kontrol ediniz.
F37 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Sistem su basıncı doğru değil; su basıncı düştüğünde veya su prosestadı bozulduğunda oluşan arızadır. Doldurma musluğundan 1,5 bar olacak şekilde sistemi doldurun. Arıza çözülmesse kombi servisini arayın.
F39 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Harici sonda arızası; Sensör hasarlı veya kablo bağlantılarında kısa devre olması durumunda oluşan hatadır. kombi servisiyle iletişime geçiniz.
A41 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Sensörlerin konumlandırılması arızası; Çıkış sensörünün boru ile bağlantısı kesilmiştir. Isıtma sensörünün doğru konumlandırıldığından ve çalıştığından emin olunuz. Aksi durumda kombi servisini arayınız.
F42 Ferroli Econcept Kombi Arızası
Isıtma sensöründe anormal durum arızası; Sensör arızalı; Kombi servisinizle iletişime geçiniz.